Planeta mgieł opowiadanie online

Planeta mgieł

recenzji: 3, śr. ocena 4.67


Podbój Kosmosu budzi równie wielkie emocje, co i obawy. Nasza wiedza jest spora, ale czy na pewno wystarczająco duża, żebyśmy poradzili sobie ze wszelkimi przeciwnościami?

Data pierwszej publikacji:
2002 © Frey UnitedData ostatniej wersji:
2018


pobierz plik z tym opowiadaniem
dodaj komentarz


Planeta mgieł - cytat

(...)
Czas, jaki strawił na zupełnie bezcelowe rozważania na temat znaczenia bikini w życiu przeciętnego człowieka, hibernator poświęcił na sprawdzenie, czy jego organizm przeżył hibernację oraz, czy wszystkie części ciała znajdują się mniej więcej tam, gdzie były w momencie zamykania pokrywy. Trwało to kilka minut, gdyż hibernator postanowił podzielić się jeszcze z komputerem centralnym swoimi spostrzeżeniami na temat znikomej trwałości ludzkich organizmów, ale wreszcie odezwał się brzęczyk zadziwiająco zbliżony do stosowanego niegdyś w kuchenkach mikrofalowych i wieko jego sarkofagu otworzyło się.
Szczerze mówiąc, Ron czuł się dosyć nieswojo. Nawet nie o to chodzi, że właśnie w dosyć obcesowy sposób odłączono mu rurki z dosyć newralgicznych punktów ciała, po prostu czuł się nieswojo, patrząc na tę całą aparaturę, której nie rozumiał, nie chciał rozumieć i prawdopodobnie nie byłby w stanie zrozumieć. Najgorsza jednakże była świadomość, że to wszystko równie dobrze mogło się obyć bez niego, a on nie mógł się obyć bez tego wyposażenia statku.
Rozprostował ręce i wzrokiem odszukał swój niezbędnik leżący na szafce obok hibernatora. Była to nieduża, szara skrzynka z żółtym napisem "Niezbędnik" na wieczku. Właśnie to, że był nieduży, potwierdziło przypuszczenia Rona, że te wszystkie opowieści podczas kursu jakoby zawierał on absolutnie wszystko, co jest niezbędne do przeżycia, nawet na zupełnie wyludnionej planecie, były mocno przesadzone. Ciekawość nie pozwoliła mu powstrzymać się przed zajrzeniem do środka. Delikatnie uniósł wieczko i zajrzał do wnętrza. Trudno jest opisać jego zdziwienie, zaskoczenie i wzburzenie, jakie teraz przeplatały się na twarzy Rona.
- Komputer! - wrzasnął na całe gardło. - Komputer!
- Co jest? - odezwał się mechaniczny, a mimo to wyraźnie znudzony głos.
- To ja chcę wiedzieć, co jest! Gdzie jest mój niezbędnik?
- Ja go nie brałem! - padła szybka odpowiedź.
(...)

Planeta mgieł - komentarze i recenzje

Dodaj komentarz


Bardzo przyjemnie się czyta, pomysł dość oryginalny, szczególnie ten z komputerem, który w przeciwieństwie do stereotypu jest mniej mądry od człowieka oraz nawet po zakończeniu opowiadanie myśli długo pozostają z głównym bohaterem dumając na temat dalszych jego przygód. Piękne wykonane.
Planeta mgieł
, 07-01-2018

  5 / 51. Styl jest świetny i oryginalny; odczuwa się trochę klimat Dzienników Gwiazdowych. 2. Humor jest na znakomitym poziomie (tj. jak czytałem to w niektórych miejscach śmiałem się do siebie - co zdarza mi się przy opowiadaniach SF niezwykle rzadko) niektóre humorystyczne chwyty są trochę zbyt czytelne i nie wypalają - ale jest to wyjątek od reguły. 3. Koncepcja też jest niezła - nie ma może jakiegoś ścinającego z nóg pomysłu, ale takiego pomysłu nie widziałem od dawna nawet w papierowych miesięcznikach SF. 4. Konstrukcja - widać szwy pomiędzy częścią z podróżą, a częścią po wylądowaniu. Ogólnie: w stosunku do opowiadań, które czytałem w necie 'Planeta' jest lepsza o kilka długości, w stosunku do opowiadań publikowanych przez pisma papierowe - jest to opowiadanie lepsze od wielu tam zamieszczanych i czyta się je dużo przyjemniej.
Planeta mgieł
, 15-09-2017

  5 / 5Fajny serwis i dawajcie więcej takich opowiadań jak Planeta Mgieł. Lubię ciekawe opowiadania.
Planeta mgieł
, 24-03-2017

  4 / 5Wybrane recenzje

Ostatni taki człowiek opowiadanie online

Ostatni taki człowiek

fantastykasfkosmoskomediescience fiction

pomysł świetny, tak jak wykonanie. i zakończenie całkiem zaskakuj±ce, a o to chyba chodzi, nie?? żeby zaskakiwać czytającego

  5.00

Planeta mgieł opowiadanie online

Planeta mgieł

fantastykasfkosmoskomediescience fiction

1. Styl jest świetny i oryginalny; odczuwa się trochę klimat Dzienników Gwiazdowych. 2. Humor jest na znakomitym poziomie (tj. jak czytałem to w niektórych miejscach śmiałem się do siebie - c...

  5.00

Najnowsze opowiadania

Druga twarz pierwszego kontaktu na trzeciej planecie opowiadanie online

Druga twarz pierwszego kontaktu na trzeciej planecie

komediescience fictionsffantastyka

Nigdy nie wiadomo co się może człowiekowi przydarzyć po nocy spędzonej na solidnym piciu. Może to być nawet nagła wizyta panów z bronią, a później jest już tylko coraz dziwniej.

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni opowiadanie online

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni

komedie

Aktorzy należą do dziwnego gatunku ludzi - uważają siebie za wyższy wytwór ewolucji mimo, że ich praca polega na odtwarzaniu życia maluczkich. Zupełnie jak autorzy książek... Ale są też i wyjątki.

  4.50

Planeta mgieł opowiadanie online © Adam 'Frey' Barczyński - Opowiadania online - blog - darmowe ebooki