książki online

Książki online

Sens życia książka online

Sens życia

Mój pierwszy zbiór zawierający 10 opowiadań z pogranicza fantastyki przedstawiających różne spojrzenia na sens ludzkiego życia (od miłości po śmierć i od wiedzy po sukces) w dosyć zróżnicowany sposób (od thrillera po komedię). Każde z opowiadań ma oddzielny podtytuł i każde stanowi zamkniętą całość.

Wczesna jesień książka online

Wczesna jesień

Powieść fantastyczna rozgrywająca się w tętniącym życiem Nowym Jorku. W nudnym i dosyć samotnym życiu młodej dziennikarki Jennifer Wylie dokonują się zmiany, nad którymi coraz trudniej jest jej zapanować i przewidzieć dokąd tak naprawdę zmierzają. Wczesna jesień w zamyśle miała być opowiadaniem, ale kiedy już tak usiadłem do pracy, to wyszła z tego porządna cegła na ponad 300 stron... Ale mimo to bardzo chętnie wracam do tego tekstu.

Choroba marzycieli książka online

Choroba marzycieli

Drugi zbiór opowiadań zawierający 6 opowiadań z pogranicza fantastyki zawierający więcej elememtów komediowych niż "Sens życia", ale teksty nie tworzą żadnej spójnej całości.

Planet mgieł książka online

Planet mgieł

Trzeci zbiór opowiadań fantastycznych. Co prawda tylko czterech i to niezbyt potężnych, ale w końcu nie liczy się długość, tylko charakter. A przynajmniej przy takiej wersji będę się upierał :).

Sztuka bezsensownej konwersacji książka online

Sztuka bezsensownej konwersacji

Czwarty zbiór opowiadań, tym razem już bardziej komediowych niż fantastycznych, chociaż jeszcze zobaczymy...

Pępek świata książka online

Pępek świata

Dwie młode kobiety poszukiwały współlokatorki do swojego mieszkania, ale na ich ogłoszenie odpowiedział małomówny mężczyzna, który z jakiegoś powodu nie chce aby za dużo wiedziały na jego temat...

Wybrane recenzje

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni opowiadanie online

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni

Zaskakujaco wciagajace, choc nierowne czasami. Pewnie to naturalne, ze zawsze staramy sie sami przejrzec w opowiadaniach obyczajowych, wiec powiem tak - piekne studium straconych szans. Szkoda, ze trz...

  4.00

Obóz kosmiczny opowiadanie online

Obóz kosmiczny

by podziekować za kilka ostatnich chwli, które mnie po prostu oczarowały i wprowadziły w doskonały humor , a wszystko dzięki takiemu jednemu milutkiemu opowiadaniu, tak całkowicie przypadkiem (...

  5.00

Najnowsze opowiadania

Druga twarz pierwszego kontaktu na trzeciej planecie opowiadanie online

Druga twarz pierwszego kontaktu na trzeciej planecie

komediescience fictionsffantastyka

Nigdy nie wiadomo co się może człowiekowi przydarzyć po nocy spędzonej na solidnym piciu. Może to być nawet nagła wizyta panów z bronią, a później jest już tylko coraz dziwniej.

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni opowiadanie online

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni

komedie

Aktorzy należą do dziwnego gatunku ludzi - uważają siebie za wyższy wytwór ewolucji mimo, że ich praca polega na odtwarzaniu życia maluczkich. Zupełnie jak autorzy książek... Ale są też i wyjątki.

  4.50

książki online © Adam 'Frey' Barczyński - Opowiadania online - blog - opowiadania komedie